وسترن دیجیتال

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش یک نتیجه

وسترن دیجیتال

وسترن دیجیتال (Western Digital Corporation) شرکت آمریکایی تولیدکننده‌ی درایوهای ذخیره‌سازی کامپیوتری است که طراحی، تولید و فروش محصولات مرتبط با صنعت داده را انجام می‌دهد. از میان محصولات مهم این شرکت می‌توان به دستگاه‌های ذخیره‌سازی، سیستم‌های دیتاسنتری و سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری اشاره کرد.

شرکت وسترن دیجیتال سابقه‌ای طولانی در صنعت الکترونیک دارد و اولین فعالیت‌های خود را با تولید مدار مجتمع شروع کرد. آن‌ها اکنون نزدیک به نیم قرن سابقه در صنعت الکترونیک و کامپیوتر دارند و در کنار رقیب دیرینه، سیگیت، از تولیدکننده‌های اصلی هارد درایو هستند. تجهیزاتی که امروزه توسط وسترن دیجیتال و شرکت‌های مشابه تولید می‌شوند، عموما به دست تولیدکننده‌های کامپیوتر شخصی یا سیستم‌های شبکه‌ای می‌رسند تا محصول نهایی از مونتاژ آن‌ها ساخته شود. البته برخی از محصولات مانند درایوهای اکسترنال ذخیره‌سازی هم توسط این شرکت‌ها به‌صورت مستقیم به مصرف‌کننده فروخته می‌شوند.
تاریخچه‌ی تأسیس
وسترن دیجیتال در ۲۳ آوریل سال ۱۹۷۰ توسط یکی از کارمندان شرکت موتورولا به‌نام آلوین بی فیلیپس تحت عنوان General Digital تأسیس شد. اولین محصول آن‌ها، تجهیزات آزمایش ماسفت (MOS) بود. جنرال دیجیتال در سانتا آنا کالیفرنیا فعالیت می‌کرد و سرمایه‌ی اولیه‌ی خود را از Emerson Electric Company در سنت لوئیز و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین کرد.